אטרקציות בימי קורונה: כך תפעילו את הילדים במהלך ההסגר

אף אחד לא האמין שנגיף חדש יגיע לישראל ויוביל לשורת צעדים מחמירים הכוללים בין היתר הסגר ביתי. התפרצות נגיף הקורונה בישראל חשפה את הציבור למציאות חדשה, במהלכה יש להישאר בבתים, מוסדות החינוך אינם פועלים, והורים רבים מצאו את עצמם ללא עבודה. הימים הארוכים בבית עלולים להיות מאתגרים, ורבים מבקשים למצוא פעילויות עבור הילדים. ובכן, ריכזנו בעבורכם כמה אטרקציות ביתיות שיסייעו לכם לצלוח את התקופה.

להישאר בתוך הקווים

ברחבי הרשת ניתן למצוא מגוון רחב של פי צביעה להדפסה ביתית, כשתוכלו לבחור את האיורים המועדפים על הילדים, ולאפשר להם לצבוע אותם. כדאי להדפיס לפחות 20 ציורים שונים, על מנת שלילדים יהיה מבחר, וכמובן להצטייד בכלי כתיבה, עפרונות וצבעים בשלל גוונים.

ליצור ביחד

ילדים שאוהבים לגזור, להדביק ולהכין יצירות, ישמחו להעביר את הזמן עם פעילויות יצירה שונות. גם אם אין ברשותכם חומרי יצירה, תוכלו למחזר חומרים ישנים כמו קרטונים, קופסאות וכו', ומהם ליצור מגוון תוצרים. כמו כן, יש לא מעט חנויות יצירה שעובדות עם משלוחים, כך שניתן לבצע רכישה אונליין ולקבל את חומרי היצירה עד לפתח הבית.

השף הצעיר

מתי בפעם האחרונה העברתם לילדים סדנת בישול ביתית? ובכן בהחלט ניתן להכין מאכלים טעימים ביחד, וללמד את הילדים את רזי המטבח. תוכלו להתאים את הפעילות לגיל הילדים, כך שככל שהילדים יותר גדולים, כך המשימות שלהם יהיו יותר מאתגרות. כדאי לחפש ברשת מתכונים למאכלים שונים, על מנת שתוכלו להכין ביחד מנות חדשות ומפתיעות. לא רק שהילדים ייהנו מהחוויה הקולינרית, אלא שתוכלו לנצל את הזמן לפעילות משותפת ולזמן איכות.

סיורים ווירטואליים במוזיאון

עם התפרצות נגיף הקורונה, רבים גילו שניתן לצאת אל סיורים ווירטואליים במוזיאונים בעולם, לרבות המוזיאונים המוכרים והפופולאריים שבאירופה. למעשה, זו יכולה להיות הזדמנות נהדרת "לבקר" במוזיאונים שונים, וללמד את הילדים על עולם האמנות והתרבות, כמו גם לחשוף אותם ליצירות מוכרות.

היכון, הכן, התאמן!

לא קל להיות בבית כל כך הרבה זמן עם הילדים, ומה שעלול להטריד הוא העובדה שהם לא מבצעים פעילות גופנית כלל. לכן, מוטב לשלב במהלך היום פעילויות ספורטיביות בין כתלי הבית, כשניתן להיעזר בסרטוני יוטיוב של מתאמנים מוכרים, ולהתאמן יחד איתם. אם יש ברשותכם חצר, כדאי להעביר את האימונים החוצה, כך גם תוכלו לשלב במהלך הפעילות משחקי כדור וכו'.

נסו לשמור על דגרה קבועה, ולשלב מגוון רחב של פעילויות לילדים במהלך היום. כדאי להימנע מצפייה ממושכת בטלוויזיה, ולאפשר לילדים להתנסות במגוון רחב של אטרקציות, החל מעבודות יצירה ועד לפעילות גופנית בין כתלי הבית. נכון, התקופה הזו בהחלט מאוד מאתגרת, אבל כמו כל תקופה – גם היא תחלוף, וכרגע, צריך למצוא את הדרכים האידיאליות לעבור אותה על הצד הטוב ביותר.

נגישות