באר שבע על המפה: אטרקציות מדליקות לכל המשפחה!

נוסעים דרומה לחופשה עם כל המשפחה? מעולה! גם אם אתם בדרככם לאילת או טיול מדברי ובמיוחד אם אתם מחפשים חוויה יותר אורבנית, כדאי שתדעו שיש לבירת הנגב הרבה להציע לכם. נכון, עד היום היא סובלת מסטיגמה (ולא בצדק) של מקום שומם עם חולות וגמלים, אבל בשנים האחרונות, הפכה העיר לבירה תיירותית של ממש והיא מציעה למבקרים בה להנות מסצנה קולינרית עשירה, מחיי לילה תוססים, מפארקים רחבים ואטרקציות רבות לילדים ובאופן כללי מחוויה טובה ונעימה. ולצד כל זה, שווה מאד לזכור שלא תצטרכו לחפש חנייה יותר מדי. אחלה בונוס לא? הנה כמה דברים שממש שווה לעשות עם המשפחה בבאר שבע.

חדרי מלח

האטרקציה הזאת היא מושלמת לבילוי זוגי ומתאימה בהחלט גם ליום פינוק משפחתי. חדר מלח בבאר שבע ניתן למצוא בכמה נקודות בעיר והוא אחד הדברים הכי מפנקים שאפשר להעניק לעצמנו לקרובים. הטיפול בחדר המלח, לא רק שמסייע רבות לדרכי הנשימה ופותח את המעברים, מה שמגביר את צריכת החמצן, אלא שהוא גם מביא לרגיעה גדולה מאד לאחריו ובגלל יש כאלה שמקפידים לבקר בו על בסיס קבוע. אם לא ביקרתם עדיין, זה אחלה רעיון לעשות את זה לראשונה בבאר שבע.

מוזיאון מורשת האנז"ק

לפני כמה שנים, נחנך בטקס גדול וחגיגי בנוכחות ראש הממשלה וראשי ממשלות אוסטרליה וניו זילנד, המוזיאון למורשת האנז"ק בבאר שבע. במוזיאון שנבנה בסמוך לבית הקברות האוסטרלי, תוכלו ללמוד עם כל המשפחה בצורה חווייתית על המורשת של שחרור העיר באר שבע מידי השלטון הטורקי, על ידי הכוחות הרכובים של אוסטרליה וניו זילנד בשירות הוד מלכותה. הסיפור כולו מתאר את השחרור ואת נתיב האנז"ק שעברו הכוחות והוא מסופר בצורה מאד אינטראקטיבית, נגישה ומעניינת, בהחלט שווה לבקר. ואם אתם כבר שם, כדאי להמשיך עם סיבוב בעיר העתיקה הקסומה.

הלונדע ופארק קרסו למדע

2 נקודות נפלאות בעיר שאמנם מיועדות לילדים בהגדרתן, אבל כמעט ואין מבוגר שלא ימצא את עצמו בהן. הלונדע ופארק קרסו למדע מתאימים לילדים ולמבוגרים כאחד, ללמוד על נושאים מדעיים מרתקים ובנוסף להתנסות בעקרונות המדעיים באופן עצמאי ואינטראקטיבי. בשני המקומות ישנן תערוכות ומיצגים משתנים ושווה בהחלט לקפוץ לביקור שהוא חוויה אמיתית לכל המשפחה.

מוזיאון באר אברהם

אם היסטוריה שנמצאת ממש אל מול עיניכם עושה לכם את זה, אל תפסידו ביקור באתר ההיסטורי של באר אברהם הסמוך גם הוא לעיר העתיקה. במקום ניתן לערוך סיור מודרך ולשמוע את הסיפור ההיסטורי של אברהם אבינו וההגעה שלו לבאר שבע. בעבור הילדים, זו הזדמנות פשוט מושלמת לראות בלייב את כל מה שהם למדו בבית הספר ולהתחבר בצורה הכי אותנטית וישירה להיסטוריה ולמורשת של העם היהודי.

ליהנות מהדרך

בין אם מגיעים מהצפון הרחוק, ובין אם מאזור אחר בארץ, כדאי למצוא תעסוקה לנסיעה ולו כדי להעביר את הזמן בכיף. דרך מקורית להעסיק את הילדים במהלך הנסיעה, היא באמצעות האזנה לפודקאסטים, כשכיום יש שלל הסכתים שמתאימים גם לילדים. ניתן להאזין באתר "מרכז הפודקאסטים" לפודקאסטים בשלל תחומים. מלבד זאת, תוכלו להביא דפי צביעה לילדים, ומשחקי קופסה שמתאימים לנסיעה. כמו כן, יש לא מעט משחקים בעל פה, כמו "חי צומם דומם", "כן, לא, שחור, לבן" וכו'.

ומה עוד? שתהיה נסיעה טובה, ובילוי חווייתי בבירת הנגב!

נגישות