להרגיש בחו"ל: המקומות שיאפשרו לכם לחוות את הכריסטמס במלוא הדרו!

כריסטמס בארץ

האם ידעתם שכדי לחגוג את חג המולד ולהנות מכול הקסם שחג זה מאפשר – לא צריך לטוס לחו"ל? ברחבי העולם, חוגגים את הכריסטמס חוגגים עם מתנות, קישוטים זוהרים, עצי אשוח, ערמונים על האש, שירים ומנהגים הקשורים אל רוח החג. מה שמושך ישראלים אל ערים אירופאיות ואל שאר מדינות בהן חוגגים את חג המולד.

לעומת זאת בישראל, אחוז הנוצרים נמוך ביחס ליהודים שאינם חוגגים את חג המולד, ובכול זאת ישנן ערים כמו חיפה, ירושלים, יפו ונצרת – בהן מנהגי החג נחגגים בטוב טעם ומאפשרים לחוות את חג המולד בצורה מעודנת, אך מוארת. אז לאיזה אירועים כדאי להגיע? הנה מספר הצעות:

אורות וניצוצות בירושלים

מכיוון שירושלים היא עיר הקדושה לכול הדתות, את חג המולד חוגגים כהלכתו בכמה מוקדים בעיר. ליד ימק"א, החל מיום שבת 28/12 , יערך פסטיבל של ממש שילווה את הכנסיות שבמרכז העיר שיקושטו במהלך הכריסטמס בעשרות נורות. עצי האשוח ימוקמו בכמה מוקדים ברחובות המרכזיים בעיקר ליד בניין ימק"א ובעיר העתיקה, בעוד שסיורים מיוחדים ומרתקים ודמויות ידועות כמו סנטה קלאוס החביב, ילוו את המבקרים. במרכז העיר, יוקמו דוכנים מיוחדים לכבוד החג, שם יוגש יין חם, ומזמורי החג ישמעו מכנסיית המשיח שבעיר.

עץ אשוח ענק ביפו

ביפו של תל אביב, יש לא מעט נוצרים שחוגגים את החג. בכך ניתן לחזות בבתים של תושבי יפו מקושטים בצבעי החג, ולפגוש בכיכרות המרכזיים את הסנטות המפורסמים. עריית יפו תל אביב דאגה להציב עץ אשוח ענק ליד כיכר השעון, כבר מה 15/12 . בכך הרחובות היפים יאורו והתושבים, כמו גם המבקרים – יזכו למופע מלא אורות ואווירה.

בין היתר, תערך ביפו תהלוכת סנטה קלאוס וקרנבל חג המולד של ילדי הצופים, עם המון משתתפים שיצעדו ברחובות יפו המקושטת. לקראת סוף חודש דצמבר תוכלו למצוא ביפו דוכנים עם משקאות סנגריה חמים, כיבוד מתוק לחג, עוגיות ג'ינג'ר ובתים מארחים שיארחו את המבקרים בבית החמים או במרפסות המקושטות נורות וצבעים.

חגיגות ומיסות בערי הצפון

בערים כמו נצרת וחיפה, ייחגג הכריסטמס באווירה ייחודית. בעיר חיפה, מרבית החגיגות יערכו ברחוב המושבה הגרמנית הקסום השוכן למרגלות הגנים הבהאיים. ברחוב המושבה הגרמנית, תוכלו לפסוע בין שלל בתי קפה ומסעדות שיקושטו בעשרות נורות חג מאירות.

בנצרת (המקום בו הכול התחיל), יקושטו הבתים והרחובות באלפי אורות ועצי אשוח. בין היתר יפתח שוק חג המולד המקומי כבר מתאריך 10/12 עם המון דוכנים וכיבוד מעניין. מיסות וסיורים מעניינים על החג, יחלו כבר מהתאריך 24/12 בכנסיות הפזורות בעיר. בין היתר יוצב בכיכר המרכזית של נצרת, עץ אשוח ענק. הכניסה לכול האירועים – חופשית. שיהיה לכם חג מולד שמח ושנה אזרחית טובה!

נגישות