טיולי ג'יפים בארץ: מי, מה, כמה ולמה?

טיולי ג'יפים בארץ

אחת הפעילויות האהובות על ישראלים ומטיילים באופן כללי, היא טיול ג'יפים. למעשה, מדובר בנסיעה ברכבי שטח מסוגים שונים שיוצאים אל יעדים אטרקטיביים בכול רחבי הארץ. בישראל הקטנה והירוקה שלנו, כמו גם המדברית; לא חסרים יעדים ומסלולי טיול מעולים עבור טיול 4*4. אבל לאיזה מסלולים אפשר להגיע? מי מוציא טיולים כאלה? וכיצד נוהגים לבד? כל הפרטים בהמשך.

מי שאוהב לגלות מסלולי טיול חדשים, לנהוג בג'יפ ולהגיע אל תצפיות, גבעות, הרים ושבילים יפים: כדאי שיבחר כבר עכשיו טיול  חווייתי מאורגן. מלבד טיול מאורגן בתשלום, אפשר לשכור רכב 4*4 ליום אחד או ליומיים, ולצאת אל מגוון מסלולים באופן עצמאי.

מה כולל טיול ג'יפים עם חברת טיולים?

מי שיבחר טיול ג'יפים מקצועי יכול להנות מחוויה זוגית, משפחתית או קבוצתית, בעוד שכיום אפשר לבחור טיול ברכבי 4*4 שיש להם 6 מושבים, 8 מושבים ואפילו 10 מושבים! בכך אפשר להתאים את סוג כלי הרכב למספר המשתתפים. בתחילת המסע יוצאים מיעד מסוים אל מגוון מסלולים, בזמן שבג'יפ נוהג נהג מיומן. מי שיש לו ניסיון בנהיגה ברכב שטח, יוכל לנהוג בלבד. ברוב המקרים הנהיגה תהיה כרוכה בתשלום נוסף.

טיול ג'יפים בארץ

מסלולים

בארץ ישנם כמה מסלולים ויעדים מועדפים על ידי נהגים ומטיילים. בדרך כלל ההתמקדות היא באזור הדרום המדברי או באזור הצפון הירוק. ובכול זאת, גם במרכז הארץ ובין חולות החופים של הים התיכון ישנם מסלולים מעולים! דרומה משם, באזור הרי יהודה בינות לירושלים, תוכלו להגיע אל נופי בראשית שליד הסטף, ולהרים של כביש 1.

בדרום ישנם מסלולים שמתחילים במצפה רמון עד לנחל צין, מכתש רמון ודרום ים המלח. באזור הצפון אפשר לנסוע ליד רמת הגולן הכינרת, נחל געתון, אזור הכרמל ורמות מנשה, נחל  ציפורי, נחל תבור ועוד.

זמן הטיול

זמנים של טיולים ג'יפים משתנים והם מתחילים מטיול של שעתיים בממוצע. לעיתים אפשר לבחור בטיול של שעה אחת בלבד, אך ההמלצה היא להזמין טיול של 3 או 4 שעות כדי לחוות את הנופים ולעשות עצירות בתצפיות יפות, תוך הפסקת אוכל וקפה. נוסף לכך, ישנן חברות טיולים שמספקות טיולי ג'יפים יומיים.

כמה זה עולה לנו?

עלות ממוצעת לבן אדם שרוצה לצאת לטיול היא 180 שקלים. מי שירצה לנהוג יוסיף בדרך ככל 80 שקלים, בשל הוצאות הביטוח. אם תבחרו טיול מאורגן של 6 איש לפחות, יקנו לכם מרבית חברות הטיולים הנחת כמות. מי שירצה לצאת ליום שלם, כדאי שיבחר חברת טיולים שמציעה נסיעה אתגרית במסלולים יפים + הדרכה + טיול רגלי וארוחות. בכך אפשר להנות מטיול מושלם!

נגישות