קיבלתם טיפול רפואי בטיול? ייתכן שחוויתם רשלנות רפואית

רשלנות רפואית בטיול

פציעה במסגרת של טיול מהווה אירוע דרמטי ובהחלט לא צפוי שיכול מאוד להשפיע לא רק על המשך החופשה אלא על בריאותכם, וזאת במידה והצוות הרפואי שטיפל בכם חרג מהסטנדרט הרפואי אשר מצופה ממנו ובהתאם לכך נגרם לכם נזק.

לצערנו, הנושא של רשלנות רפואית נמצא לא פעם בכותרות באמצעי התקשורת בעקבות מקרים שבהם מטופלים קיבלו טיפול שבעקבותיו נגרם נזק. מקרי רשלנות רפואית נפוצים ושכיחים ועל כן חשוב לדעת כי במידה ואתם סבורים כי הטיפול הרפואי אותו חרג מהסטנדרט המקובל, חשוב ליצור קשר כבר עכשיו עם עורך דין המתמחה בתחום הרשלנות הרפואית לטובת בחינת המקרה ובהתאם לכך גם הגשת תביעה עם דרישה לפיצוי כספי.

איך תדעו כי הטיפול אותו קיבלתם היה רשלני?

מדי שנה יוצאים מגבולות ישראל עשרות אלפי ישראלים למטרה של טיול ונופש. בהתאם לכך, רוכשים הישראלים פוליסת ביטוח שמאפשרת להם לקבל פיצוי במידה והם ידרשו לקבל טיפול רפואי. אם נפצעתם בטיול בחו"ל, סביר להניח כי הגעתם לבית החולים הראשון אליו קיבלתם הפנייה, ועל כן לא מעט ישראלים לא מכירים את רמת המקצועיות של בתי החולים בעולם כמו גם של הצוות הרפואי. מאחר ובטיול אנו מנותקים מבני משפחה וחברים קרובים, היכולת לוודא כי הטיפול אותו אתם מקבלים הוא אכן הטיפול הטוב והמקצועי ביותר היא מוגבלת למדי ועל כן יותר ויותר ישראלים מדווחים על טיפול רשלני אותו קיבלו בעקבות פציעה – החל משבר ועד לפציעות משמעותיות שדורשות התערבות רפואית דחופה. חשוב להבין כי חלק מבתי החולים בעולם ובעיקר במדינות עולם שלישי מתפקדים באופן חלקי, ולכן כל עיכוב בקבלת הטיפול או מרשם שגוי אותו קיבלתם ואשר גרם לנזק מהווה עילה להגשת תביעה. אולם, מאחר והטיפול בוצע מעבר לים נדרש לקבל חוות דעת מטעם רופא מומחה הבוחן את המסמכים הרפואיים אותם אתם זכאים לקבל כחוק מתוקף חוק זכויות החולה הבינלאומי ובהתאם לחוות הדעת לצד בדיקה של עורך הדין לגבי מקרים קודמים, ניתן יהיה להגיע להחלטה האם המקרה שלכם אכן עונה על ההגדרות של רשלנות רפואית. העילות לתביעה בתחום של רשלנות רפואית הן רחבות מאוד, ועל כן מומלץ כבר עכשיו ליצור קשר עם עורך דין בכדי לבחון האם המקרה שלכם אכן עומד בהגדרות החוק.

השלכות רשלנות רפואית על איכות החיים

טיפול שגוי ורשלני אותו קיבלתם מבית החולים בו קיבלתם יכול לגרום לנזקים משמעותיים בנוגע לאיכות חייכם, וזאת בשל נזקים שהתרחשו כתוצאה מהטיפול הרשלני. צריך לקחת בחשבון כי ניהול של תביעה בתחום של רשלנות רפואית הן בישראל והן מעבר לים היא מורכבת מאוד, בייחוד בשל הצורך להוכיח בפני בית המשפטי (כאן בישראל או ע"פ הדין במדינה בה טופלתם) כי אכן הצוות הרפואי התרשל בתפקידו ובעקבות כך נגרם נזק. באמצעות עורך דין המתמחה בתחום תוכלו לקבל ייעוץ ראשוני לטובת בחינת המקרה ובהתאם לכך גם גיבוש כתב ראיות המבוסס על המסמכים הרפואיים, חוות דעת מטעם רופא מומחה באותו תחום עיסוק וכן המצאת מסמכים הכוללים בין היתר: הוצאות בעקבות הנזקים כמו למשל קבלת טיפול רפואי נוסף וכן הוצאות שנגמרו כתוצאה ישירה מהרשלנות, כמו למשל הטסה לישראל. שימו לב כי מדובר בתביעה מורכבת ובעלת השלכות משמעותיות על שגרת החיים, אולם ניתן בהחלט לומר כי באמצעות גיבוש כתב תביעה מבוסס ניתן ואף רצוי לתבוע את המוסד והצוות הרפואי בו טופלתם ובהתאם לכך גם לקבל פיצוי בהתאם לחומרת הנזק.

 

לסיכום, פציעות בזמן חופשה הן אף פעם לא עניין נעים. אולם, לא פעם הטיפול אותו אתם מקבלים עשוי להיכלל בתוך ההגדרה המשפטית של רשלנות רפואית ועל כן מיצוי זכויות מלא הוא הכרחי לטובת יצירת איכות חיים טובה יותר שלוקחת בחשבון את הנזקים, ובהתאם לכך מעניקה לכם פיצוי.

נגישות