כאבי מחזור בטיול: כשהתקופה בחודש תופסת אותך בחו"ל

כאבי מחזור בטיול

כאבי מחזור חזקים עלולים להתרחש באופן פתאומי, ולהשפיע באופן משמעותי על היכולת לתפקד למשך מספר שעות או אפילו ימים.

כאבי מחזור: כל  מה שרצית לדעת וחששת לשאול

כאבים בזמן הוסת היא תופעה שמכונה בשפה המקצועית "דיס מנוראה" והיא שכיחה אצל נשים. לרוב, מדובר בכאב נסבל שלא משפיע על איכות החיים, אולם ישנם מקרים שבהם הכאבים עלולים להיות חזקים עד לכדי השפעה ממשית על איכות החיים. כאשר כאבי מחזור מתרחשים בזמן טיול, אין ספק כי מדובר בסיטואציה לא נעימה שעלולה להרוס באופן מוחלט את החופשה, וזאת בשל עוצמת הכאבים שמתאפיינים בכאבים בבטן התחתונה, חולשה, סחרחורת ועוד. חשוב להבין כי כאבי מחזור חזקים מתרחשים אצל למעלה 90% מהנשים. הסיבות לכאבים הם חומרים שמפורשים בזמן הוסת, ואשר גורמים לרחם להתכווץ, באופן חזק. הכאב עצמו מתחיל לרוב יום יומיים לפני הוסת ועשוי להימשך בעוצמות שונות בעיקר במהלך ימי המחזור באזור של הבטן התחתונה, כולל גב תחתון. אם הכאב ממוקד בצד בימין או בצד שמאל, רצוי לבדוק האם יש סיבות נוספות לכאב מאחר וכאב נקודתי עשוי להעיד על בעיה רפואית אחרת. החדשות הטובות הן שכיום יש טיפולים מצוינים להפחתה של כאב, גם בזמן חופשה.

כיצד לטפל בכאבי המחזור בזמן טיול?

ראשית כל, חשוב להבין כי העוצמה של הכאב משתנה, ולכן כבר שאת מתחילה להרגיש בכאב הראשוני רצוי לבצע עיסוי בטני, וזאת מתוך מטרה להרגיע את האזור וליצור חימום שעשוי מאוד להקל על תחושת ההתכווצות המוכרת. אם יש ברשותך שמן, השתמשי בו ובמידה ואין עדיף לבצע את העיסוי באמצעות קרם. ככל שהכאבים מתגברים היכולת לבצע את העיסוי פוחתת, ועל כן רצוי לתרגל את העיסוי באופן קבוע כך שתוכלי ללמוד את הקצב שמתאים לך ובכך להרגיע באופן משמעותי את הכאב שאת חווה. טכניקה נוספת אותה ניתן לבצע בזמן הטיול היא הליכה. פעילות ספורטיבית מכל סוג יכולה מאוד לתרום לך לגבי הפחתה בעוצמת הכאב מאחר ובזמן פעילות ספורטיבית מופרשים מהמוח אנדורפינים שמשפיעים על מצב הרוח כמו גם תורמים להפחתה בעוצמת החרדה הנלוות לכאבים. מנוחה היא חלק בלתי נפרד מהתמודדות עם הכאב, ועל כן הקפידי על מנוחה כמו גם על שימוש בכרית אותה ניתן להניח על הבטן, ובכך להקל על הכאב.

טיפולים בעבור כאבי מחזור

אם כאבי המחזור שלך מופיעים באופן קבוע, אל תזניחי את הנושא. מומלץ לבחון אפשרות מול הגניקולוג לגבי טיפולים אלטרנטיביים שנועדו לספק לך אפשרות לחזק את המערכת החיסונית, לשחרר את הכיווצים ברחם דרך טיפולים כמו עיסוי, דיקור ועוד. בשנים האחרונות הנושא של טיפול אלטרנטיבי עלה לכותרות לא מעט בזכות קופות החולים שמאפשרות למבוטחים לקבל טיפולים אלטרנטיביים, בעלות נוחה או אפילו בחינם. נוסף לכך, בשוק קיימות לא מעט תרופות מרשם שנועדו לסייע לטובת הפחתה בעוצמת הכאב, אולם מדובר בתרופות מרשם ולכן נדרשת התייעצות עם רופאי השיניים. לא מעט נשים בוחרות ליטול גלולות נגד היריון בשל העובדה כי בגלולות יש ריכוז גבוה של הורמונים, ולכן זמן המחזור מתקצר. אופציה נוספת היא לקחת איתך לטיול כדורים כמו אדוויל, אדקס או נורפן – תרופות ללא מרשם רופא שניתן להשיג גם בחו"ל, מתוך מטרה לעצור את הכאב באופן מיידי. לסיכום, זכרי כי מדובר בתופעה מוכרת אך גם ברת טיפול – גם בזמן טיול ובוודאי בחזרה לשגרת החיים. אין מדובר בגזרת גורל, אלא בבעיה ברת טיפול.

נגישות