שוק מרוקאי: אטרקציה קולינרית לאירועי חינה

אירועי החינה המסורתיים הפכו בשנים האחרונות לסמל סטטוס של ממש בחברה הישראלית. אם בעבר היו חוגגים את הטקס הצבעוני והמיוחד רק זוגות שהם בני ובנות עדות המזרח, הרי שהיום גם הרבה זוגות ללא שורשים בארצות ערב בוחרים לחגוג את טקס החינה. בדיוק בגלל זה יש תחושה שאירועי החינה הפכו למעט בנאליים. מתחילים במפגש, קצת ריקודים ושירים, תלבושות ססגוניות, טקס חינה כמובן ובזה זה מסתכם פחות או יותר. לכן, אם אתם מתכננים אירוע חינה בקרוב לקראת החתונה, חשוב לדעת כי יש לא מעט דרכים להפוך אותו לאירוע ייחודי ושונה ואחת מהן היא שוק מרוקאי שהוא לב האירוע. בואו ננסה להבין על מה מדובר.

חגיגה על פי המסורת

צריך להבין כי המהות של אירוע החינה הוא סגולה למזל, רווחה, הצלחה ובריאות לזוג הטרי העתיד להינשא. מילת המפתח כאן היא שפע, כאשר החוגגים מבקשים לשמוח עם הזוג ולייחל לחיים מלאים בשפע גשמי ורוחני כאחד. את הדבר הזה בדיוק מבטא שוק מרוקאי אותנטי ובין היתר הוא כולל מגשים לחינה בעבודת יד, מגוון מתוקים מרוקאים אותנטיים, סלסלות וחבילות עם תמרוקים ומתנות לחתן ולכלה, תכשיטים נוצצים ועוד. אירוע חינה שלא כולל את הדברים האלה הוא לרוב דל למדי ולכן הוא גם מפספס את המטרה. לעומת זאת, בחירה בשוק מרוקאי שישקף את השפע וההצלחה שמאחלים לזוג מבטא בדיוק את הדבר הזה.

שוק מרוקאי אטרקציה קולינרית לאירועי חינה

תלבושות

כמעט בכל אירוע חינה מחלקים תלבושות לאורחים שהופכים להיות חלק בלתי נפרד מהתפאורה ואווירה השמחה. לרוב פשוט מוציאים את התלבושות ומחלקים אותם באופן אקראי לחוגגים וכך יוצא שלא כולם מקבלים תלבושת. עם זאת, כאשר מקימים שוק מרוקאי, אפשר בהחלט להרים דוכן שמטרתו לחלק תלבושות ואביזרים לחוגגים. בראש ובראשונה זה מוסיף לאווירה המיוחדת ונותן תחושה אמיתית של בזאר ביגוד צבעוני במרוקו ובהמשך זה מאפשר לכל החוגגים לבחור בבגדים שהם אוהבים ומתחברים אליהם, להחזיר ולהחליף אותם במידת הצורך ולנסות בכל פעם בגד או אביזר אחר.

תפאורה

חשוב מאד להבין כי חלק מהותי ביצירת שוק מרוקאי בחינה הוא סידור נכון של שולחנות השוק. כדאי להתרשם מאתרים שונים ולראות איך אפשר לסדר שולחנות עמוסים מגשי מתוקים, שקים עם תבלינים שמוסיפים הרבה מאד חיים וצבע לאווירה ואפילו פירות יפים שגם אפשר לאכול כמובן כקינוח.

קייטרינג

לבסוף כדאי לדעת כי גם את האוכל ניתן להגיש בסגנון של שוק מרוקאי. חברות הסעדה המתמחות בזה, מאפשרות לאורחים לגשת בעצמם ולבחור מתוך מגוון של מטעמים אותנטיים ערבים לחך כשאלו לרוב מוגשים בסיר טאג'ין, המכונה ע"ש המאכל המסורתי והחגיגי טאג'ין, ובכלים מסורתיים אחרים.

לסיכום, מי שמעוניין באירוע חינה מיוחד ויוצא דופן וחושב איך לעשות את הדברים קצת אחרת, בהחלט יקבל בדיוק את זה עם שוק מרוקאי אותנטי. שיהיה במזל!

נגישות