מטיילים בארץ: כך תתמודדו עם הסדרי התחבורה ציבורית בתקופת הקורונה

לאחר תקופת הסגר הארוכה החלטתם לצאת ולטייל בארץ. אולם, בשל הגבלי התנועה חשוב לתכנן את דרכי ההגעה והחזרה מראש. כיצד תעשו זאת? אנחנו כאן עם הפרטים.

שינויים בהסדרי התחבורה בעקבות נגיף הקורונה: כך תוכלו בכל זאת לצאת לטייל

בשל נגיף הקורונה, משרד התחבורה החל להגביל את מספר הנוסעים בתחבורה הציבורית. לצערנו, אחוזי ההדבקה הגבוהים הובילו לצעדים דרסטיים אשר משפיעים לא רק על ההתנהלות היום יומית שלנו אלא גם בכל הקשור לתכנון טיולים בארץ. לאור ההגבלות, חלק מהקווים אינם פועלים באופן רציף. משום כך, אם אתם מתכננים טיול במהלך סוף השבוע מומלץ לבדוק את זמני השבת, ולתכנן את הטיול כך שאתם מספיקים להגיע לפחות שעתיים לפני לנקודה המיועדת. באתר של משרד התחבורה וכן באמצעות אפליקציות ייעודיות ניתן גם להתעדכן בזמנים וכן בתדירות הקווים, וזאת בכדי שתוכלו להגיע מוקדם יותר ובכך להבטיח כי הטיול שלכם יתקיים כרגיל.

בחינה של תחבורה שיתופית לצורך יציאה לטיול

מאחר והקווים מצומצמים מאוד, מומלץ מאוד לבחון דרך אתרי מטיילים על קבוצות שיוצאות גם הן למקום שאתם מתכננים לבלות בו, בין אם מדובר באילת או בצפון. באמצעות הקבוצות ניתן לארגן נסיעה פרטית או לבחון יחדיו את קווי האוטובוס כמו גם הרכבות (אשר פועלות במתכונת חלקית גם כן) וזאת בכדי שתוכלו לתכנן את הטיול שלכם בצורה נכונה וללא לחץ. אין ספק כי מדובר בתקופה לא פשוטה אשר מחייבת לבצע לא מעט פעולות, אולם דווקא את התקופה הזו ניתן לנצל לטובת ניצול התחבורה הציבורית הקיימת כמו גם בחינה של אפשרויות של נסיעה שיתופית בוואן או ברכבים פרטיים – באמצעות ישראלים נוספים אשר נוסעים לחופשה גם כן.

מה חשוב לדעת אודות תחבורה ציבורית בימי קורונה?

כיום, ע"פ הוראות משרד התחבורה, נדרש להזמין מראש את הכרטיסים לרכבת, באמצעות אפליקציה ייעודית ועל הנוסעים יוטלו הגבלות בעת נסיעתם ברכבת. נוסף לכך, קווי האוטובוס פועלים במתכונת שונה ולכן מספר הנוסעים הוא מוגבל – לצורך שמירה על כללי הריחוק החברתי. על כן, מומלץ לרכוש את כרטיסי הנסיעה שלכם מראש, וכן להגיע לפחות חצי שעה לפני הנסיעה. בכך, תוכלו להבטיח כי אתם עולים על האוטובוס/הרכבת ומגיעים לנופש שלכם בזמן. נוסף לכך, חשוב לבדוק אל מול המלון האם יש הסעות לטובת האורחים מנקודה מסוימת, וזאת בכדי שתוכלו להיעזר בתחבורה הציבורית אך לקבל סיוע גם מצד המלון. לסיכום, בחינה של מועדי כניסת השבת כמו גם הזמנה מראש של כרטיסים יכולה לתרום באופן ממשי לא רק לשקט הנפשי שלכם ולהתארגנות לפני הטיול אלא גם להבטיח את שלומכם וביטחונם. והכי חשוב – גם בימי קורונה, אל תשכחו שחופשה היא לנשמה, בייחוד אחרי סגר ארוך – תעשו חיים ושמרו על עצמכם!

נגישות