דברים שלא ידעתם על פורטוגל

פורטוגל

אם לא ביקרתם בפורטוגל בשנים האחרונות, אתם מפספסים חוויה SUPER מומלצת. אנחנו מזמינים אתכם להכיר את פורטוגל כמו שעדיין לא הכרתם, חווייתית ומומלצת למטיילים בכל הגילאים. מה הופך אותה ליעד כל כך מושך בשנים האחרונות?

בפורטוגל אנחנו נמצא המון פארקים שמזכירים לנו את אמסטרדם ואת אירופה התיירותית, אך לא רק. אחד הדברים שכדאי לדעת על פורטוגל, הוא שבשנים האחרונות היא נעשתה יותר ויותר תיירותית. היא מושכת מטיילים אשר מחפשים עיירות נופש השוכנות צמוד למי נהרות. למשל, נער הזהב בפורטוגל זורם בין בתים יפהפיים ומבנים שפשוט קשה לתאר במילים.

מדוע פורטוגל מושכת כל כך הרבה תיירים ומהגרים?

מומלץ מאוד להקליד בגוגל "שייט על נהר הזהב", ולחזות בקסם הזה שהטבע יצר בשילוב עם האדם. עוד דבר שלא ידעתם? פורטוגל מחפשת אחר מהגרים, אחר אנשים המעוניינים לבצע רילוקיישן. הכלכלה של פורטוגל מבוססת בעיקרה על תחומים של טקסטיל והנעלה, מוצרי מתכת ועץ, זיקוק נפט וגם ייצור של יין משובח. כמו כן, פורטוגל גם עוסקות בייצוא של שימורי דגים ומוצרי חקלאות.

כמו שאתם רואים, פורטוגל אינה נמנית בין המדינות שמייצאות הייטק או טכנולוגיה, וזו הסיבה שפורטוגל כיום מחפשת אחר מהגרים המעוניינים לגור בה. אם לא ידעתם את זה על פורטוגל, דעו לכם כי מדובר באחת הערים הקטנות באירופה, שמאופיינת בנוף מאוד ייחודי.

אילו נופים נראה בפורטוגל?

בעוד שבצפון פורטוגל תוכלו למצוא המון יערות ונהרות, אגמים ועמקים, במרכז פורטוגל תמצאו נוף אורבאני יפהפה. הנוף הארכיטקטוני במרכז פורטוגל כולל עיצובי מבנים בהשראה מוסלמית, אך לא רק. פורטוגל ידועה בשל הייצור שלה של אריחים מעוטרים ויפהפיים, שידועים בשם "אזולז'וש".

בפורטוגל ניתן לראות את סוג האריחים האלו במקומות רבים, כולל בבנייה של כנסיות עתיקות, במנזרים וגם בבתים פרטיים של אנשים. משהו נוסף שאולי לא ידעתם על פורטוגל, תהליך הוצאת דרכון פורטוגלי כיום קל מתמיד.

פורטוגל

עד כמה פשוט להוציא דרכון פורטוגלי?

למעשה, אנשים רבים מוציאים דרכונים פורטוגליים בקלות ובזריזות (תהליך שלוקח בד"כ שנה וגם יותר). זאת, בניגוד למדינות אחרות, כמו ארה"ב, שמקשות מאוד על התהליך של הוצאת ויזה או הוצאת דרכון. עוד? עוד!

פורטוגל אוהבת דגים, ידעתם?

בעקבות העובדה שישנם נהרות רבים ואגמים מרשימים, פורטוגל מתמחה בהכנת מנות ים טעימות במיוחד, כאלו שירפדו לכם את הבטן טוב-טוב. עובדה נוספת מעניינת על המדינה, היא שלמהגרים יחסית קל למצוא עבודה במדינה. מה זה אומר?

האם יהיה לי קל למצוא עבודה בפורטוגל?

אם תצלחו את התהליך של הוצאת דרכון פורטוגלי ותהפכו לאזרחי המדינה, יהיה לכם קל למצוא בה עבודה (יחסית למדינות אחרות, כמובן). שימו לב, חשוב לדעת על חגיגות מומלצות בפורטוגל! בחודש פברואר הפורטוגלים עוצרים את עיסוקי השגרה שלהם בכדי לחגוג את אחד הקרנבלים הידועים באירופה, קרנבל פורטוגל של חג הפסחא.

באופן כללי, בפורטוגל ישנם לא מעט חגים ואירועים רוחניים. בהחלט יעד מומלץ לתיירים, ונדמה כי בשנים האחרונות המון אנשים מעדיפים להוציא דרכון פורטוגלי ופשוט לעבור להתגורר במדינה. אפשר להבין אותם. 

נגישות