לכבוד פורים: 5 טיולים שווים ליום אחד

לא מעט משפחות מנצלות את חופשת פורים כדי לטייל ברחבי הארץ, ולו כי יש מי שמעדיפים להתרחק מההמולה, התהלוכות הצבעוניות והעדליידע, ודווקא מעדיפים לנצל את החג לבילוי משפחתי ואינטימי. היכן ניתן לטייל? אספנו בעבורכם 5 יעדים נהדרים ברחבי הארץ, שכדאי לקחת בחשבון. שנתחיל?

נחל תבור

נחל תבור הוא בין המסלולים הייחודיים ביותר, והוא ממוקם באזור הגליל התחתון. חשוב לומר שהמסלולים בנחל מתאימים למיטיבי לכת, ולילדים שכבר חוו כמה מסלולי הליכה בחייהם. בנח יש 2 מסלולים עיקריים, הראשון הוא מסלול מעגלי שאורכו כ4 שעות הליכה, ואילו השני הוא מסלול נוף קצר יותר, שמתאים למשפחות עם ילדים או למי שאינו מעוניין בהליכה מרובה. אם אתם מגיעים מאזורים מרוחקים, תוכלו לברר על השכרת רכב, על מנת להימנע מנסיעות בתחבורה הציבורית.

לפורים 5 טיולים שווים ליום אחד

נחל אלכסנדר

נחל אלכסנדר הוא מסלול במרכז הארץ, והוא אידיאלי למשפחות עם ילדים. גולת הכותרת של המקום הוא הגשר ממנו ניתן לצפות על הצבים הרכים. הגשר, שהוקם בשנות ה30, הוא למעשה המקום היחיד בארץ בו ניתן לראות את הצבים הרכים במלוא הדרם. המסלול נחשב לקליל יחסית, ועל כן הוא מתאים לילדים. כמו כן, באזור ישנם משקים וחוות, כך שניתן לשלב זאת במהלך הטיול.

הבניאס

אחד המקומות הקסומים ביותר בישראל, הוא הבניאס, בו יש 3 מסלולים נהדרים למשפחות, בין אם בוחרים במסלול קצר ובין אם ארוך. חשוב לומר שהכניסה למסלולים הללו היא בתשלום, והמסלולים אינם מעגליים כך שיש להיערך לכך מבעוד מועד. המסלולים כוללים כמה יעדים נהדרים כמו השביל התלוי, מעיינות הבניאס ועוד – בהחלט מומלץ.

נחל הבשור ופארק אשכול

אחד הנחלים הגדולים בארץ הוא נחל הבשור, והאזור כולו הוא מקום אידיאלי עבור משפחות, כשניתן לארגן פיקניק באזור הפארק. במתחם יש כמה מסלולי הליכה נהדרים שמתאימים לילדים, לרבות הגשר התלוי, המהווה אטרקציה מצוינת עבורם. בין המסלולים תוכלו להגיע גם אל תל שרוחן, מעיין עין הבשור ועוד.

נחל אוג

אם תרצו לטייל במדבר יהודה, מומלץ להגיע למסלול של נחל אוג, שכן מדובר במסלול מאתגר ומהנה במיוחד, הכולל בין היתר סולמות, מדרגות סלע ויתדות, ומתאים למשפחות עם ילדים. המסלול הוא מעגלי ונמשך כ3 שעות, כשחשוב לציין שמדובר במסלול די פופולארי ועל כן ייתכן ויחד עמכם יטיילו בו עוד משפחות נוספות – קחו זאת בחשבון.

בין אם תבחרו לטייל בדרום ובין אם בצפון, חשוב להיערך לקראת הטיול מבעוד מועד ולהצטייד בנעליים סגורות, אוכל ולפחות 2 ליטר מים לכל אדם. אם צפויה לכם נסיעה ארוכה עד ליעד, תוכלו לשלב יעדים נוספים ושמורות טבע, ולו כדי להפוך את היום לחווייתי במיוחד. כמו כן, ניתן להביא משחקים לדרך ולארגן פיקניק משפחתי מהנה. אין ספק שטיולים בחגים מהווים זמן איכות נהדר. תבלו!

נגישות