מטיילים ועובדים: להגשים את החלום ולעבוד בחו"ל

טיולים הם לרוב הפוגה מהחיים השוטפים, שמתקבלת בברכה. בין השאר, אנשים יוצאים לטיולים בכדי להתאוורר משגרת העבודה. יחד עם זאת, יש מקרים שבהם עבודה וטיולים דווקא משתלבים יחד, בצורה נפלאה.

איך עושים זאת?

עבודות בחו"ל ניתן למצוא במגוון מקורות, כשם שחיפוש עבודה בישראל מקבל ביטוי בערוצים רבים. אגב, אם ברשותכם אזרחות של אחת ממדינות האיחוד האירופי, הדבר יקל עליכם לעבוד, בכל אחת ממדינות האיחוד. בעזרתו של עורך דין לאזרחות פורטוגלית למשל, תוכלו לבדוק אם אתם זכאים לאזרחות פורטוגלית ולהשיג אותה. הדבר רלוונטי במקרה זה, אם אתם מצאצאי יהודים שעזבו את פורטוגל (או גורשו ממדינה זו), החל מסוף המאה ה-15.

יתרונות

עבודה בחו"ל פותחת בפניכם אפשרויות רבות. היא מאפשרת לעתים להרוויח ולחסוך סכום כסף גדול, בזמן קצר יחסית. היא גם מאפשרת ללמוד בחו"ל ולסייע במימון הלימודים. עבודות כאלה כוללות לעתים קרובות מגורים וארוחות. הן גם מאפשרות לטייל ללא מגבלת זמן, שעשויה לנבוע מכך שאין לכם תקציב מספיק להמשך הטיול. עבודה יחד עם המקומיים ביעד הטיולים שלכם, היא דרך מצוינת להיכנס במהירות לעניינים, מבחינת שליטה בשפה והיכרות עם המנהגים המקומיים והמנטליות.

חסרונות

החיסרון המרכזי בעבודה בחו"ל, הוא הלא ידוע. עבודה עם חברה שאתם לא מכירים מספיק, עלולה להיות פתח לניצול שלכם בידי המעסיקים. הם עשויים למשל לנצל את העובדה, שאתם לא מכירים מספיק את החוקים המקומיים וכדומה. עוד "לא ידוע" שעשוי לסבך עניינים, הוא המקום עצמו – האם ועד כמה החוויה שלכם שם תהיה טובה? זו יכולה להיות עבודה אטרקטיבית מאוד על הנייר, אבל בשטח תגלו שילוב נסיבות לא סימפטי, שרחוק ממה שדמיינתם – מזג אוויר גרוע, עבודה קשה ממה שנדמה היה לכם, שעות ארוכות יותר משתואר בפניכם.

אפשרויות שונות

ישנן מגוון אפשרויות לשילוב העבודה והטיול. אפשר לעבוד חלקית תוך כדי הטיול, בזמן שאתם שוהים באזור אחד (עיר מסוימת למשל, שבה נמצא מקום העבודה). אפשרות נוספת, היא לעבוד במשרה מלאה ואז לטייל וחוזר חלילה. עוד אפשרות, היא לעבוד מהדרכים מרחוק, דרך רשת האינטרנט ולהיות מה שמכונה "נוודים דיגיטליים".

דוגמאות

מה דעתכם למשל, לסייע בשיפוץ מגדלור או טירה ישנה, בתמורה למגורים במקום? אפשרות נפוצה נוספת מספקים

הוסטלים – תמיד ישנם כאלה, שזקוקים לעובדים. הדבר עשוי להיות נוח במיוחד, אם אתם לנים באותו הוסטל. כולנו שמענו גם על יוזמות עסקיות שונות של ישראלים בחו"ל, שעבורן הם מחפשים עובדים ישראליים. אלה פעמים רבות חיילים משוחררים, שמחפשים עבודה בחו"ל, במסגרת טיול לאחר השחרור. דוגמאות אופייניות לכך, הן עבודה בהובלות או בעגלות מכירה בקניונים.  

לסיכום

האפשרות של שילוב עבודה בטיול בחו"ל, מומלצת מאוד. כדאי לכל מי שמתכנן טיול כזה, לקחת אותה בחשבון.

נגישות