מקבלים את התואר הנכסף: הכול על לימודי שף במכללת רימונים

לימודי קולינריה הוא חקר מעמיק של טעמים, טכניקות ותרבויות אוכל שונות. אם אתם חולמים להיות טבחים מקצועיים, לימודי קולינריה מציעים כלים בסיסיים והכרחיים שהם מעבר לתשוקה פשוטה לאוכל. למה כדאי לרכוש השכלה פורמלית בקולינריה, ולמה אנחנו ממליצים לעשות זאת דווקא במכללת רימונים? לכל הפרטים והמידע – המשיכו לקרוא!

לימודי קולינריה

לימודי קולינריה מספקים לתלמידים כלים ומיומנויות בסיסיות שכל שף צריך להכיר. לא מדובר רק על טכניקות חיתוך בסכין או על בטיחות מזון, אלא גם על הבנת שילובי טעמים ושיטות בישול. יסודות אלה משמשים כאבני הבניין ליצירת מנות חדשניות, מענגות וטעימות מאוד. נוסף על כך, בלימודים אלה אתם יכולים להיחשף למגוון רחב של מאכלים עולמיים, מה שמאפשר לתלמידים להרחיב את האופקים הקולינריים שלהם תוך כדי אימון בהתנסות מעשית.

כמו כן, שף מצליח הוא לא רק טבח מיומן, אלא גם מנהל מיומן. כחלק מעבודתכם כטבחים או כשפים, תצטרכו ללמוד לנהל מטבח שלם, כולל צוות טבחים, תכנון תפריט ובקרת עלויות. מיומנויות אלה חיוניים בעבור אלו השואפים לנהל מטבחים במיומנות, בין אם במסעדה, בקייטרינג או בכל מסגרת קולינרית אחרת.

מכללת רימונים – הבית שלכם ללימודי קולינריה

מכללת רימונים, הממוקמת בעיר טבריה, היא מכללה שנחשבת למוסד מוביל בתחום הקולינריה – ולא רק. במכללה תמצאו גם לימודי ביוטי, לימודי מלונאות, קורס מזכירות רפואית ועוד שלל קורסים מקצועיים שיסללו לכם את הדרך לקריירה מצליחה. המכללה הוקמה בשנת 1993 והיא פועלת בשיתוף עם משרד העבודה ובפיקוחו.

 

 

המגמה הקולינרית במכללת רימונים

גם מי שחדוות הבישול זורמת בעורקיו מגיל צעיר, צריך ללמוד את רזי הבישול באופן פורמלי כדי להפוך לשף מצליח. מדובר בדרך ארוכה ולא תמיד פשוטה, אבל היא תעניק לכם טכניקות בישול מקצועיות, מיומנויות ניהול ועוד שלל כישורים שיאפשרו לכם לשגשג בתחום. בהיבט זה, המגמה הקולינרית במכללת רימונים מפותחת מאוד ומציעה שלל קורסים ומסלולים בעבור אנשים שחולמים לעבוד בתחום המזון, כמו למשל:

  • לימודי טבחות סוג 1 – קורס זה הוא המפתח למיצוי הפוטנציאל וההצלחה של תלמידי הטבחות, מאחר שהוא מעניק מיומנויות בסיסיות ומתקדמות בענף הטבחות ואף מכשיר את תלמידיו עיונית ומעשית כטבחים.
  • לימודי טבחות סוג 2, 3 ו-4 – קורסים המיועדים לתלמידים מתקדמים יותר, וכוללים נושאים המשך מקיפים יותר על עולם הבישול והקולינריה.
  • לימודי טבחות סוג 5 – קורס הטבחות המתקדם ביותר של מכללת רימונים, והיא מיועדת לטבחים בעלי ותק מקצועי מוכח במשך 9 שנים ללא תעודת מקצוע, או לבעלי ותק של שנה או שנתיים לאחר קבלת תעודת טבחות סוג 4 או 3 (בהתאמה). בוגריו של המסלול הזה יצאו עם תעודת שף מקצועית של משרד העבודה.
  • לימודי קונדיטוריה – אם קינוחים זה תחום שמושך אתכם יותר, כדאי שתדעו שלימודי הקונדיטוריה במכללת רימונים יעניקו לכם שלל מיומנויות להכנת קינוחים והמסלול מיועד למתחילים, כך שאינכם צריכים לבוא עם ידע כלשהו מראש.
  • סדנת בישול לחובבים – גם אם אתם פחות בקטע של לעסוק בטבחות באופן מקצועי, אך אתם נלהבים לשפר את כישורי הבישול שלכם ולהכין מטעמים בדיוק כמו במסעדות, למכללת רימונים יש המענה האידיאלי עבורכם. בסדנת הבישול לחובבים תרכשו הכשרות מעשויות ותיאורטיות שישפרו את יכולות הבישול שלכם בכמה רמות.

לסיכום,

לימודי בישול הם לא רק קפיצת מדרגה לקראת הפיכתכם לשפים מקצועיים. זהו תהליך המצייד אתכם בידע הכרחי, בכישורים ובהלך הרוח ההכרחי לשגשוג בעולם הקולינריה. מכללת רימונים מציעה מגוון קורסים בהתאם לרמה ולתחומי העניין הקולינריים שלכם, ולכם לא נותר אלא לחקור את הנושא לעומק ולבחור בקורס האידיאלי עבורכם. בהצלחה!

נגישות