יוצאים לבלות? אל תשכחו לקבוע נהג תורן!

בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים שנהגו בשכרות מעורבים בתאונות דרכים קשות מאד. זה קורה בדרך כלל כשחוזרים מבילוי עם החברים ועולים על הרכב. אם גם אתם נוהגים לבלות המון, אתם נמצאים בדיוק במקום הנכון. מה זה נהג תורן, מה החשיבות שלו ואיך בוחרים אותו? כל התשובות לפניכם.

מה זה נהג תורן?

נהג תורן הוא מישהו מהחברה שלכם שהתפקיד שלו להחזיר אתכם הביתה בשלום. אם אתם יוצאים למסיבה ומתכוונים לשתות אלכוהול, הנהג התורן ידע מראש שהוא לא שותה הערב והוא זה שיהיה למעשה אחראי על כולכם על מנת להחזיר אתכם הביתה בבטחה. כאן תוכלו למצוא מידע חשוב על נהג חדש, שהם ברוב המקרים הנהגים שזקוקים לנהג תורן שילווה אותם לאחר בילוי במסיבה או בר. בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים קיפחו את חייהם כתוצאה מנהיגה בשכרות וכאן באה לידי ביטוי החשיבות של הנהג התורן, עליה נדבר מיד.

מה החשיבות של הנהג התורן?

כפי שציינו, בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים מעורבים בתאונות דרכים לאחר בילוי כתוצאה מנהיגה בשכרות. כשאתם נוהגים בשכרות אתם למעשה לא מסכנים רק את עצמכם, כי אם גם את יושבי הרכב שאתכם וכמובן את משתמשי הדרך האחרים. לכן, החשיבות של הנהג התורן היא כה רבה, מכיוון שהוא הדמות שאחראית לקחת את הפיקוד על הרכב במצבים כאלה.

בתוך כך, החשיבות של הנהג התורן היא אחת וברורה, להציל חיים ולעזור לכם לחזור הביתה בבטחה לאחר לילה של בילוי ושתייה של משקאות אלכוהוליים. כמובן שהנהג התורן חייב להיות אדם אחראי שיודע שהוא לא שותה שום משקה אלכוהולי באותו הערב, בידיעה שבפעם הבאה החברים שלו הם אלה שיצטרכו לקחת עליו אחריות ושהנטל מתחלק.

איך קובעים מי יהיה הנהג התורן?

אנחנו מבינים שאחד האתגרים הגדולים ביותר עבורכם הוא למעשה לבחור את הנהג התורן לערב. לא פעם זה יוצר מריבות בין החברים שמרגישים שהנטל לא נחלק שווה בשווה בין כולם. אנחנו ממליצים לכם להכין מראש רשימה של נהגים תורנים באמצעות הגרלה. כך כל החברים ירגישו שהחלוקה היא הוגנת.

 

 

מומלץ כמובן לעשות גם רשימת גיבוי למקרים שבהם הנהג התורן לא יוכל להגיע או לא יוכל לבצע את המשימה מסיבה כזו או אחרת. חשוב לציין, הדבר הזה רלוונטי גם לנהגים חדשים שכן יש הקפדה יתרה על חוקי התנועה ועברות תנועה, כך שחשוב לנו שתקפידו על זה, במיוחד על מנת לשמור על שלומכם ובריאותכם בראש ובראשונה.

מה חשוב לבדוק לפני שבוחרים נהג תורן?

לפני שאתם בוחרים נהג תורן חשוב לוודא כמובן שלא מדובר בנהג חדש שגם הוא צריך נהג מלווה בעצמו. זה לא אומר שזה לא אפשרי, זה רק אומר שגם המלווה של הנהג יצטרך לבלות אתכם באותו הערב וזה כמובן קצת מסרבל. בנוסף, זה נכון שלכם מותר לשתות, אך התפקיד שלכם עכשיו הוא לוודא שהנהג התורן לא מתפתה לשתות גם הוא משהו בקטנה ואז לא עשיתם בזה שום דבר. לכן, גם כשיש נהג תורן, אל תמהרו להסיר מעצמכם את האחריות כי גם הנהג התורן הוא בן אדם שיכול לטעות.

לא הצלחתם להשיג נהג תורן לערב? זה הזמן לוותר על הרכב הפרטי ולהזמין מונית שתיקח ותחזיר אתכם מהבילוי בבטחה.

לסיכום,

אם אתם יוצאים לבלות עם החברים אנחנו ממליצים לכם בחום לקבוע מראש נהג תורן שייקח את הפיקוד על הרכב ולא ישתה משקאות אלכוהוליים.

נגישות