השראה שהפכה למציאות – איך סיפור גבורה אחד הוביל להקמתה של עמותת אחינועם בראשות רפי, משה ואיל אדרעי

סיפור הגבורה של רפי אדרעי הוא סיפור מרגש שמצליח גם לאחר שנים רבות לעורר השראה. למעשה, בני משפחתו החליטו להמשיך ולהנציח את זכרו באמצעות קידום של פעילות חברתית, וזאת כחלק מהקמתה של עמותת אחינועם בראשות האחים רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי. כיצד סיפורו של הדוד גיבור ישראל השפיע על הפעילות? להלן הפרטים.

מדריך מוערך בתנועת הנוער העובד והלומד וחייל אמיץ בצבא הגנה לישראל

סיפורה של משפחת אדרעי הוא סיפור מרגש שמתחיל בעיר צפת. מדובר במשפחה שורשית וערכית, כאשר רפי אדרעי ז"ל היה נער בולט מאוד עוד בגיל צעיר, כאשר לקח חלק פעיל מאוד מהפעילות החברתית של העיר צפת, וזאת לאחר שהפך למדריך מוערך בתנועת הנוער העובד והלומד. עם הזמן הוא הפך למדריך מוערך מאוד ואף למדריך ראשי, עד שעזב את התנועה בעקבות גיוסו לצבא הגנה בישראל. גם בצבא רפי אדרעי בלט מאוד בעקבות כישורים שהגיעו  לידי ביטוי בסליקת נשק, כאשר סיפור הגבורה שלו הגיע לידי ביטוי כאשר התבצר ביחד עם חייליו בבית תחת אש. בנוסף, הוא לקח חלק פעיל בלחימה ואף נכנס לקרבות עזים תוך חירוף נפשו, עד שנפל בקרב בגיל 24 בלבד.

בני משפחתו החליטו להמשיך את המורשת שלו על ידי קידום של תוכניות חברתיות כמו  למשל גיוס של כספים מהציבור לטובת הקמה של בית יד לבנים בעיר צפת, כחלק מפעילות הנצחה שנועדה לאפשר למשפחות שכולות להתכנס ולהתייחד אבל גם לציבור הרחב לחלוק כבוד לגיבורים שנפלו במלחמות ישראל, לצד הקמתה של עמותת אחינועם אשר הפכה לאחת העמותות הבולטות ביותר בתחום החברתי. את העמותה הקימו בני הדור הממשיך – רפי אדרעי הקרוי על שם אחיו, משה אדרעי וכן איל אדרעי שהקימו את העמותה ביחד בשנת 2018 ומאז מצליחים לחולל שינוי המגיע לידי ביטוי באזור הפריפריה וברחבי הארץ, בהתנדבות מלאה.

 

 

עמותת אחינועם – כל מה שצריך לדעת

עמותת אחינועם היא עמותה ללא מטרות רווח המתמקדת בצמצום הפערים בחברה הישראלית לצד חיזוק דור העתיד. רפי אדרעי ואחיו תורמים רבות לטובת קידום של התוכניות החברתיות, כמו למשל תוכנית ליווי ארוכת טווח. מדובר בתוכנית מהפכנית שבמסגרתה המתנדבים של העמותה מספקים לתלמידים מהפריפריה החל מגיל 16 תוכנית אישית המותאמת לצרכים שלהם, כל זאת מתוך מטרה לאפשר להם להגשים את עצמם ואת הפוטנציאל הטמון בו. כמי שרואה בדור העתיד כחלק בלתי נפרד מהחברה הישראלית וצמצום פערים, אין ספק כי התוכנית הזו היא תוכנית מהפכנית שרואה קודם כל את הנושא של קידום המיומנות האישית בתור דרך להוביל להצלחה לא רק בלימודים אלא גם בצבא, אקדמיה ובהמשך בשוק התעסוקה. בנוסף, מקדמת העמותה תוכניות כמו חלוקה של מחשבים מחודשים או חדשים, שיפוץ של ספריה בעיר צפת לצד תוכנית קידום המיועדת בעבור נוער בסיכון וכן תוכנית ייחודית להשתלבות בתפקידים בכירים בצבא בעבור בני העדה האתיופית.

לסיכום

הסיפור של עמותת אחינועם מלווה בכאב שנוצר בעקבות מותו בטרם עת של גיבור ישראל רפי אדרעי. בני המשפחה ממשיכים לקדם את זכרו באמצעות פעילות נרחבת המתבצעת בפריפריה, וזאת על ידי חיזוק וקידום של תוכניות מטעם עמותת אחינועם. באתר הרשמי של העמותה תוכלו לקרוא בפרטים נוספים אודות העמותה, ובכך לקחת חלק בפעילות ענפה שמצליחה לשנות את חייהם של אלפי בני נוער מכל רחבי הארץ, כפי שניתן לראות בתוצאות בשטח.

נגישות