מים, מרק צח ואפילו ויטמין סי: שיטות טבעיות להעלמת האנגאובר לאחר לילה של חגיגות

חזרתם מבילוי והתעוררתם בבוקר עם כאב ראש שלא מרפה? ובכן, גם אתם סובלים מתופעה מוכרת ושכיחה הנקראת האנגאובר (הידוע גם בשם "חמרמורת") אשר נוצר על רקע של צריכה מוגברת של אלכוהול, ומשפיע לא רק על הגוף אלא גם על הנפש, בעקבות תחושה כללית לא טובה שיכולה ללוות למשך כל היום, ובכך להשפיע על מצב הרוח והתחושה הכללית. על מנת להתאושש במהירות ולחזור לשגרה, אפשר ואף רצוי לנצל את הטיפים אותם נציג לכם כעת, מתוך מטרה להעלים אותו לאחר לילה שלם של חגיגות בלתי פוסקות. מהן השיטות הטבעיות שאותן אפשר לנסות כבר עכשיו? להלן הפרטים.

נטילה של ויטמין C

אחד מהוויטמינים החשובים ביותר בגוף האדם הוא בוויטמין אשר לוקח חלק למעלה משלוש מאות תהליכים ביולוגיים בגוף, לצד היותו נוגד חמצון רב עוצמה אשר יכול לסייע לטובת חיזוק הפעילות של מערכת החיסון, השרירים והמוח. רכישה של תוסף תזונה אשר מכיל כמות גבוהה של הוויטמין הזה עשוי לסייע בהתגברות על חמרמורת וזאת בשל ההשפעה של הוויטמין הזה על מתווכים עצביים אשר משפיעים על העוצמה של כאב ראש אשר נוצר על רקע של צריכה מוגברת לאחר לילה של שכרות במסיבה או במועדון.

צריכה מוגברת של סיבים תזונתיים

אחת מההשפעות השכיחות של אלכוהול על הגוף היא תחושה כללית רעה, בייחוד באזור הראש וגם הבטן. על מנת להפחית את הכאבים ולהגביר את הצריכה של סיבים תזונתיים, מומלץ לאכול במשך היום מזון על כמו למשל צ'יה, ספירולינה וכן שיבולת שועל. כאן תוכלו למצוא את חמשת מזונות העל שכדאי להכיר ולשלב בתפריט, כל זאת מתוך מטרה לחזק את מערכות הגוף, ובהתאם לכך גם להוביל לסילוק של האלכוהול באופן מהיר יותר.

הקפדה על שתייה מרובה של מים

בעקבות צריכה מוגברת של אלכוהול יש סיכוי מוגבר ל התייבשות וזאת בשל העובדה כי הצורך במתן שתן הוא מוגבר בעקבות ריכוז גבוה של משקאות אלכוהוליים, בין אם מדובר בבירה, יין או קוקטיל. התעוררם עם כאב ראש עוצמתי? זה זמן לשתות כוס מים בכל מספר דקות וכן להקפיד על שתייה מרובה של מים לאורך כל שעות היום. אם אתם מרגישים בחילה במקביל אפשר להוסיף למים מלפפון או לימון טרי וחתוך, מתוך מטרה להעביר את התחושה הרעה ובהתאם גם להוביל להתאוששות מהירה המבוססת על צריכה מוגברת של מים.

 

 

מרק צח

חלק בלתי נפרד מהתמודדות עם כאב ראש ותופעה של האנגאובר יכולה להתבצע באמצעות שילוב של מרכיבים תזונתיים איכותיים, כמו למשל מרק צח המבוסס על ירקות בלבד. מומלץ לשתות את המרק כאשר אתם מרגישים שהרעב מתחיל לנקר בבטן, ובמקביל לשתות כוס של מים או כוס תה ירוק הידוע ביתרונות הבריאותיים שלו, גם בכל הקשור לחיזוק הפעילות של מערכת העיכול, בייחוד לאחר צריכה מוגברת של אלכוהול.

לסיכום

השיטות הטבעיות אותן הצגנו לכם כאן מהוות הזדמנות בעבורכם להתגבר במהירות על כאב הראש והתופעות המוכרות שמתרחשות כאשר צריכת האלכוהול בגוף היא מוגברת, וזאת לאחר לילה של בילויים. הקפידו על מנוחה, שתייה מרובה של מים וכן שילוב של מזון בריא, לצד נטילה של תוסף תזונה כמו למשל ויטמין C, כל זאת מתוך מטרה להוביל בסופו של דבר להתאוששות מהירה וחזרה לשגרה, עד לבילוי הבא.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

נגישות