משדרגים את המנות שלנו: מספירולינה עד זרעי צ'יה – 5 סופר פוד שכדאי להכיר

בשנים האחרונות ניתן להבחין במגמה אשר כוללת שילוב של מזון ממשפחת הסופר פוד, וזאת כחלק מהבנה כי מדובר במזון עשיר ברכיבים תזונתיים חשובים אשר עשויים לתמוך במגוון רחב של תהליכים קוגניטיביים כמו גם גופניים. אם גם אתם רוצים לשדרג את המנות שלכם בתור חובבי קולינריה או רוצים ליצור בוסט של בריאות לפני או אחרי יציאה לבילוי, להלן חמש הצעות לסופר פוד שכדאי להכיר, ולשלב במסגרת התפריט באופן קבוע.

ספירולינה

אצה כחולה בשם ספירולינה זוכה בהתעניינות רבה, לא מעט בזכות היותה אצה קטנה אבל גם כזו אשר עשירה ברכיבים תזונתיים כמו חומצות אמינו, חלבונים לצד מינרלים. לאור הביקוש הרב החלו לגדל את האצה הזו גם כאן בישראל, כאשר ניתן לבצע רכישה של סופד פוד ספירולינה דרך חנויות הטבע ומחברות אשר מפתחות תוספי תזונה המכילים ריכוז גבוה של האצה. מדובר בהזדמנות מצוינת לשדרג את התזונה, ולהפוך את הסופד פוד הזה לחלק בלתי נפרד  משגרת החיים, כל זאת כחלק מניצול של הרכיבים המעולים המצויים באצה.

בננה

סופר פוד שיש לכל אחד מאיתנו בבית היא הבננה. למעשה, בננה עשירה באשלגן אשר עשוי לסייע לטובתה פחתה של יתר לחץ דם לצד סיבים תזונתיים אשר תורמים לתחושת השובע, לאורך זמן. ניתן לשלב את הבננה בתור ארוחת בוקר או באמצעות הזמנה של קינוחי פירות מעוצבים הכוללים בין היתר גם את הבננה, ובכך לניצול של הרכיבים המצויים בבנה,  לטובת אורח חיים בריא ומאוזן המגיע לידי ביטוי באמצעות זמינות גבוהה של בננות הנמכרות במחיר נגיש לכל כיס.

זרעי צ'יה

סופר פוד שמככב בחנויות הטבע כמו גם ברשתות השיווק הוא זרעי צ'יה. מדובר בזרעים קטנים אך עוצמתיים מאוד, בייחוד על רקע ריכוז גבוה של זרחן כמו גם מגנזיום אשר מסייעים לטובת בנייה של העצמות, חיזוק מערכת החיסון וכן העלאת תחושת השובע. כאן תוכלו למצוא סקירה אשר מציגה את כל היתרונות הבריאותיים המיוחסים לצ'יה, כחלק מהשקעה כספית נבונה אשר יכולה לשמש אתכם לטובת יצירה של ארוחת בוקר מפנקת ועוצמתית מאוד מבחינה בריאותית.

 

 

שיבולת שועל

עשירה בסידן, ברזל כמו גם ויטמינים, כאשר רצוי לשלב אותה בארוחת הבוקר מאחר והיא גם משביעה אבל גם מיוחסים לה השפעות חיוביות מאוד בכל הקשור לחיזוק מערכת החיסון, ויסות לחץ דם לצד שמירה על בריאות הלב. בשילוב של פירות טריים מדובר בסופר פוד נהדר אשר אותו ניתן לרכוש בעלות כספית אטרקטיבית, וממנו להכין דייסה או אפילו שייק בריאותי מזין.

רימון

למרות שרבים נוטים לאכול רימון בראש השנה, מדובר בפרי נהדר שיכול לשמש גם לטובת שדרוג של מנות באספקט הבריאותי, בייחוד בשל נוגדי חמצון אשר נועדו לסייע במלחמה נגד רדיקליים חופשיים וכן התמודדות עם דלקות. שייק המכיל ריכוז גבוה של רימונים מהווה דרך מצוינת ליצירה של מענה בריאותי אבל גם טעים, כאשר יש לא מעט מנות שאפשר לשלב את הרימון ובכך לשדרג את הארוחה באופן משמעותי.

לסיכום

רכישה של מזון סופר פוד כמו שציינו כאן בסקירה מהווה הזדמנות מצוינת בעבורכם ליצור אורח חיים בריא ומאוזן, לאור שלל היתרונות הבריאותיים המיוחסים למזון מהסוג הזה, כחלק מהבנה כי השפעה בריאותית היא חיונית בכל גיל, גם בעבור מבוגרים וגם בעבור הקהל הצעיר והבליין שרוצה לשלב בין חיי בילויים לבין אורח חיים בריא ומאוזן.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

נגישות