עוזבים את חיי הלילה – ומתקדמים להייטק!

אין ספק שהעבודה בחיי הלילה מעניינת, כיפית ואף ממכרת. יחד עם זאת, בשנים האחרונות ענף ההייטק הוא בלי ספק ענף התעסוקה המבוקש ביותר בישראל ובעולם כולו. אם אתם שוקלים לעזוב את העבודה בחיי הלילה לטובת קריירה משגשגת בהייטק, הגעתם למקום הנכון. אבל אילו תחומים יש בענף? בין כל התחומים הרבים שאפשר למצוא בעולם הרחב של ההייטק, נוכל למצוא כמה תחומים מבוקשים, פופולריים ורווחיים יותר. אז מבלי הקדמות מיותרות, בואו נעבור ישירות אל התחומים החמים ביותר בהייטק היום.

6 התחומים בהייטק החמים ביותר

  • QA בודק תוכנה: QA הוא המקצוע של בדיקות תוכנה בהייטק ועל אף שהוא קיים בתעשייה כבר זמן לא מועט, בשנים האחרונות הוא תופס תאוצה ומגיע לשיאים חדשים, אפילו מעבר למה שהיה עד כה. התחום כולל בדיקות הלכה למעשה של תוכנות באופן ידני וכן שימוש בכלי אוטומציה שונים לבדיקת תוכנה באמצעות המחשב. במסגרת התפקיד יש לדעת לקרוא ולפתח קוד, לצבור ניסיון בעבודה עם לינוקס וללמוד כלי בדיקות ותוכנות בדיקה מתקדמות.
  • מנהל מוצר: בשנים האחרונות הפך התפקיד של מנהל מוצר לאחד התפקידים החשובים ביותר בתעשייה ולא בכדי. בסופו של דבר המוצרים שחברות ההייטק מספקות הם התכלית שלהן ולכן הן חייבות לוודא אופטימיזציה מלאה של כל מוצר. מנהל המוצר הוא בעצם האבא והאימא של מוצר בכל חברה, בין אם מדובר במוצר פיזי כמו שעון חכם שנמכר ללקוחות קצה ובין אם בתוכנת אבטחה שמטרתה לשמש את המגזר העסקי. הגדרת התפקיד היא רחבה וכוללת פיתוח של המוצר ושיווק שלו, ניטור של חווית הלקוח, התאמה שלו לשוק בכל זמן ועוד. מתוך כך מנהלי המוצר עובדים באופן ישיר או עקיף כמעט עם כל בעלי התפקידים בחברות לרבות צוות ההנהלה, האנליסטים, צוותי העיצוב, אנשי המרקטינג והמכירות ועוד.
  • מערכות מידע: התחום של ניהול מערכות מידע בהייטק הוא תחום נחשק מאוד. מדובר במשרה מורכבת יחסית, והתפקיד כולל אחריות וניהול על כלל מערכות הניהול הארגוניות (תוכנות CRM, תשתיות מחשוב, כלי דיוור, מסדי נתונים, בק אופיס ועוד), ניהול והטעמת מערכות מידע, עיבוד נתונים עסקיים וכלכליים, מענה למחשוב תהליכים שונים בארגון כמו שיווק, מכירות ורכש וכו׳, ניהול מחלקות עובדים, שיתופי פעולה עם ספקים חיצוניים לרבות ניהול מו״מים ומכרזים ועוד. מדובר למעשה בסוג של מנהלים בתוך החברות ואלו בעלי תפקידים שעליהם מוטלת אחריות גדולה על הכתפיים. זוהי בהחלט משרה שמתאימה למי שרוצה ללמוד, לגדול ולהתפתח בתוך חברות ההייטק וזהו גם תפקיד שאפשר למלא בחברות גדולות אחרות ולאו דווקא בחברות הייטק.
  • הנדסת חומרה: הנדסת חומרה הוא תפקיד חשוב ביותר בתוך ענף ההייטק. מהנדסי החומרה הם אלו שבעצם אחראיים על פיתוח והרכבה של רכיבי החומרה המשולבים במחשבים ובמכשור אלקטרוני. מהנדסי החומרה עוסקים ביצירה של רכיבים שונים, החל ממיקרו שבבים זעירים ועד לרכיבי חומרה גדולים ומאסיביים יותר כמו מחשבים, מכונות, כלי תקשורת ועוד. היום, ענף ההייטק משווע למהנדסי חומרה מקצועיים ומנוסים. שימו לב כי מהנדס חומרה מתחיל יכול להרוויח החל מ-12,000 שקלים בחודש ומהנדסים ותיקים ובכירים ירוויחו עד 30,000 שקלים בחודש – בהחלט משתלם.

 

 

משכורות בהייטק – מה התחומים המשתלמים ביותר?

שלושת המקצועות הרווחיים ביותר בתחום ההייטק הם מהנדסי מערכות תוכנה, מפתחי אלגוריתמים ומהנדסי תוכנה. מהנדסי מערכות תוכנה ותיקים יכולים להשתכר במשכורת ממוצעת של 33,000 שקלים בחודש. מפתחי אלגוריתמים מנוסים יגיעו מהר מאוד לשכר ממוצע של כ-32,000 שקלים ומהנדסי תוכנה בעלי ותק וניסיון כאמור יכולים להשתכר ב-30,000 שקלים בחודש ומעלה. כמובן שזה לא הכול וישנם עוד כמה מקצועות משתלמים כמו מקצועות בתחום הביג דאטה, פיתוח אפליקציות לאנדרואיד ו-IOS ואפילו מקצועות הקשורים בדיגיטל. נוסף לאלה נראה כי התחומים של אנליזה, פול סטאק וכן פיתוח פרונט אנד ובק אנד הם גם תחומים מבוקשים מאוד בעולם הזה.

לסיכום

אז אלו הם התפקידים הלוהטים בעולם ההייטק ששווה להכיר. כמובן שכאן באתר דיאלוג תוכלו למצוא את כל הצעות העבודה השוות ביותר ולסנן אותן לפי פרמטרים רלוונטיים בשבילכם. אנו מזמינים אתכם להשתמש בסוכן החכם של Dialog שיעזור לכם למצוא עבודה בהייטק בזמן הקצר ביותר כפי שהוא סייע עד היום לאלפי עובדים בישראל. והכי חשוב – שיהיה הרבה בהצלחה!

נגישות