גולשים ברשת: אטרקציות דיגיטליות לילדים בימי קורונה

עידן הסגר והבידוד אליו נכנסנו מאז תחילת משבר הקורונה ב-2019 פגע בהרבה מאד אנשים והביא בהחלט לניתוק, שיעמום ולפעמים אפילו דיכאון. בעוד המבוגרים יכולים למצוא בקלות יחסית איך להעביר את הזמן כשאי אפשר לצאת מהבית כאשר מרביתם צריכים למצוא מקורות פרנסה בעיקר, הילדים הם בלי ספק האוכלוסייה שנפגעת הכי הרבה מהעניין, כאשר הלימודים התבטלו, הלמידה מרחוק לא ממש מספקת מסגרת חברתית אמיתית והרעיונות איך להעביר את הזמן הולכים ואוזלים. למרבה המזל, בעידן הזה יש לנו גם את האפשרות לגלישה מהירה וגישה חופשית לאינטרנט וזה בהחלט יכול להיות מקור מצוין לתעסוקה לילדים רק חשוב מאד לבחור בספק איכותי כמו ITC בשביל חווית גלישה חלקה ורציפה. הנה כמה רעיונות לאטרקציות דיגיטליות מעניינות בהחלט.

סיור וירטואלי במוזיאון

בימים בהם לא ניתן לצאת מהבית ובכל זאת חשוב לנו מאד שהילדים גם יספגו מעט תרבות וילמדו דברים חדשים, סיור וירטואלי במוזיאון בהחלט מתאים.  האתרים המובילים מציעים חווית תלת ממד מושקעת ומרהיבה במיוחד של מציאות רבודה, כך שתוכלו להרגיש שאתם ממש נמצאים במוזיאון. כך תוכלו לבקר במוזיאון להיסטוריה של הטבע בוושינגטון, במוזיאון הלאומי של עיראק המציג תרבות והיסטוריה עשירה בת 5000 שנה או לראות יצירות אומנות במוזיאון הלובר בפריז. המחיר אגב נמוך באופן טבעי ממחיר של סיור ופיזי וזה בהחלט משתלם. בשביל חוויה מלאה ורציפה מומלץ לגלוש עם ספק אינטרנט ITC או ספקים מובילים אחרים המאפשרים גלישה איכותית.

משחקי רשת לימודיים

כנראה שהילדים שלכם כבר מכירים את כל המשחקים הדיגיטליים בכל הפלטפורמות השונות ויש סיכוי שהם אפילו מיצו אותם וזאת ההזדמנות שלכם להכיר להם משחקים חדשים שהם גם מהנים וגם חינוכיים על הדרך. תוכלו למצוא לא מעט כאלה באתרים כמו ערוץ מאיר לילדים שמציע משחקי חשיבה, חידונים ואתגרים בתחום היהדות ומורשת ישראל, באתר של רשת PBS האמריקאית שגם יעזור לילדים לתרגל אנגלית וגם יחשוף אותם לתחומי ידע שונים כמו אומנות והיסטוריה, או אתר קידסי שמאפשר לילדים לבטא את היכולת האומנותית שלהם.

קורסים מקוונים

עוד אפשרות נהדרת לתעסוקה לילדים היא קורסי אונליין מתחומים שונים. אפשר ללמוד הכל ברשת, החל מנגינה, דרך בישול ואפייה ועד ללימודים של מקצועות טכנולוגיים כמו תכנות, עיצוב גרפי, בדיקת תוכנה וסייבר. חשוב מאד להיות קשובים לילדים ולהבין בדיוק מהם התחומים שמדברים אליהם. כמו כן, הקפידו לספק אמין עם אינטרנט חזק כמו ספק ITC לדוגמה, שיבטיח שכל הקורסים עוברים בצורה חלקה. קחו בחשבון כי חווית גלישה לא טובה עלולה לגרום לתסכול בקרב הילדים וחשוב למנוע זאת מראש.

בשורה התחתונה, אפילו שנראה כי הרעיונות אוזלים, יש בהחלט פעילויות מעשירות ומעניינות באינטרנט שניתן להציע לילדים, כך שבהחלט תוכלו לדאוג להם לתעסוקה הולמת.

נגישות