נפלתם בשטח ציבורי במהלך טיול? כל מה שצריך לדעת על נזקי גוף ועל אפשרויות תביעה בגינם

אירוע שעשוי להתרחש במסגרת טיול הוא נפילה אשר מובילה לפציעה קלה עד חמורה. חשוב לדעת כי במידה והאירוע התרחש בתוך שטח ציבורי, אתם יכולים לבחון אפשרות להגשה של תביעה בתחום של נזקי גוף. מה חשוב לדעת רגע אחרי? בכתבה הבאה תמצאו את כל המידע לו אתם זקוקים, כולל צעדים אותם מומלץ לבצע בשביל להניב בעבורכם יכולת לקבל פיצוי כספי בגין הנזקים שנגמרו לכם. מוכנים? בואו נתחיל.

נפילה בשטח ציבורי – כל מה שצריך לדעת

אדם שנופל בשטח ציבורי עשוי בנסיבות מסוימות להיות זכאי לקבלת פיצויים. יחד עם זאת, ישנם תנאים שבקימתם יש תביעת עילה כנגד המזיק. צריך להבין כי שטח ציבורי הוא כל מה שמוגדר כשטח שאינו פרטי. אם למשל נפלתם במהלך טיול באתר כמו מרכז קניות והיה מפגע בדרך בעקבות ניקוי של והיותו רטוב מבלי שהוא היה מסומן, מדובר בדוגמה לעילה לתביעה. בשביל להגיש את התביעה בתחום של נזקי גוף אתם צריכים להוכיח כי המזיק (קרי המחזיק במקום הציבורי) התרשל או שהפר חובה שקבועה בחוק. מידע נוסף על נזקי גוף מאפשר לכם להעמיק את הידע בתחום הזה, בייחוד על רקע ההבנה כי עילה להגשת תביעה בתחום הזה היא נרחבת מאוד, ועל כן כל סיכון שהתרחש בפועל והוביל לנזקי גוף יכול לסייע להוביל למיצוי זכויות מלא.

יחד עם זאת, הניסיון מלמד כי יש מקרים שלא מחייבים בנזקיו במידה ואפשר היה למנוע את האירוע של הפציעה. על כן, התייעצות עם עורך דין המתמחה בתחום של נזקי גוף מהווה דרך מצוינת לבחון את פרטי המקרה, וזאת מתוך מטרה להבטיח כי בסופו של דבר התיק שלכם יעבור בבית המשפט ובמסגרתו תוכלו לקבל פיצוי  שיכול להגיע גם למאות אלפי שקלים, וזאת בתנאי כי אכן הוכח כי ישנה עילה להגשת התביעה על ידי בית המשפט, לצד פנייה לביטוח הלאומי לטובת קבלת קצבה במידה ובעקבות האירוע אינכם יכולים להמשיך בשגרת העבודה.

 

 

נזקי גוף – השפעות ארוכות טווח

אירוע מצער כמו נפילה בשטח ציבורי הוא אירוע שעשוי להשפיע לא רק לטווח הקצר אלא גם לטווח הרחוק, וזאת בעקבות אובדן כושר עבודה כמו גם נזקים אשר משפיעים באופן משמעותי על איכות החיים. במידה ונפגעתם בזמן טיול, ישנן מספר פעולות אותן מומלץ לבצע. ראשית, במידה ומדובר במפגע פיזי, מומלץ לצלם אותו מכל כיוון. בנוסף, דאגו לרשום לעצמכם או לציין את השעה ואת התאריך, כל זאת כחלק מראיות שיוגשו לבית המשפט. בנוסף, במידה ויש עדים שראו את המקרה, מומלץ לקחת מהם את מספרי הטלפון ואת השמות המלאים, כך שניתן יהיה לשוחח איתם בהמשך לטובת מתן עדות שתחזק את התיק שלכם. פציעה קלה או חמורה מחייבים טיפול רפואי, ועל כן מומלץ לתעד את כל מהלך הדברים באמצעות קבלת מסמכים רפואיים המעידים על אופי והיקף הפציעה, כל זאת מתוך מטרה להוביל בסופו של דבר למערך אשר מאפשר לכם לבסס תיק תביעה רציני ומגובה בראיות, לצד קבלת טיפול רפואי לו אתם זקוקים. הזכאות לפיצויים מבוססת בהתאם להיקף הפגיעה ובמידה ופינתם גם לוועדה הרפואית מטעם ביטוח לאומי, חשוב לעדכן בזה גם את עורך הדין ולהכניס לתיק התביעה.

לסיכום

נפילה בשטח ציבורי היא עילה לתביעה, תחת תנאים מסוימים. על מנת להבין לעומק האם אתם עומדים בקריטריונים רצוי כבר בשלבים הראשונים לפנות לעורך דין שיש עליו המלצות בתחום ומתמחה בנזקי גוף, כל זאת מתוך מטרה להתחיל ולגבש כתב תביעה לבית המשפט אשר יניב לכם בסופו של דבר את היכולת להוביל ליצירה של מענה המגיע לידי ביטוי בקבלת פיצוי כספי בעקבות נפילה שנגרמה בעקבות התרשלות או הפרה של החובה בחוק, במסגרת של תביעת נזקי גוף.

נגישות