למה חברות תיירות גדולות צריכות שרת VPS?

אם אתם חברת תיירות גדולה, אתם בוודאי זקוקים למחשוב. מי יכול להסתדר כיום בעולם העסקים בלעדיו? באופן מיוחד, חברות גדולות מסוג זה זקוקות לשרתים. במאמר שלפניכם, נכיר לכם סוג מיוחד של שרתים כאלה, אשר לוקח אותם לעולם שירותי הענן. במה מדובר? מהם היתרונות המיוחדים של שרתים אלה? ומה זה אומר מעשית עבורכם?

שרתים פרטיים משלכם, בענן

VPS או Virtual Private Server הוא סוג מיוחד של שרתים, אשר כולל כמה תכונות מתקדמות למדי, ביחס לשרתים הרגילים. כתזכורת, נציין כי שרת הוא מחשב רב עוצמה, אשר מספק שירותי מחשוב שונים למחשבים אחרים. הוא עושה זאת דרך רשת כלשהי, שהיא לרוב רשת פנימית בתוך העסק. שרת רגיל, כמו מחשב רגיל, בנוי מחומרה מסוגים שונים, שעליה "שכבות" שונות של תוכנה. עם השנים, התפתחה טכנולוגיה בשם וירטואליזציה, אשר מאפשרת לדמות בתוכנה סוגי מחשבים ושרתים שונים. מבלי להיכנס להיבטים הטכניים של חידוש זה, נציין כי הוא מאפשר למשל, להקים על גבי שרת פיזי בודד, שרתים "וירטואליים" רבים. עכשיו, נאמר שאנו מאפשרים גישה מרוחקת לצריכת שרתים וירטואליים, דרך רשת האינטרנט. זהו "שירות ענן" של שרתי VPS. שרות כזה זמין כיום במחירים נוחים ולשימוש קל למדי. כשם שהוירטואליזציה פתחה אפשרויות חדשות לעסקים, כך גם נושא ה"ענן". מה זה אומר מבחינת השרתים?

 

 

מגוון היתרונות הרחב

חברות תיירות גדולות, נאלצות להסתמך על לא מעט כוח מחשוב. ככל שהוא גדל, כך מתרחב גם הצורך בעיסוק בציוד זה בתוך העסק, על כל השלכותיו. יש צורך ביותר חומרה ויותר תוכנה, לבחור ולרכוש. יש צורך לתמוך בשימוש בהם לאורך זמן. הדבר דורש צוות מקצועי שעלות העסקתו איננה זולה. בהמשך, הציוד מתיישן, מתבלה, דורש טיפול שוטף, תיקון תקלות והחלפה תקופתית. יש גם פחת בערכו הכספי עם הזמן. שימוש בשירות VPS עשוי לשנות את התמונה מהיסוד. במקום חומרה ותוכנה בתוך העסק, משתמשים בשירות לגישה מרחוק. כלומר, השרת יימצא אצל ספק השירות ולא אצלכם. במקום לרכוש, למעשה שוכרים. זו גישה שונה מהותית, אשר חוסכת משאבים רבים ומפשטת את הדברים. שרת ה-VPS יתפקד מבחינתכם כמו שרת רגיל לכל דבר. יתרון חשוב שהוא יספק, הוא ביכולת להסתגל לדרישות משאבים משתנות. אתם תשלמו רק על היקף המשאבים שצרכתם בפועל. כמו כן, הגישה לשירותים אלה קלה, מכל מקום ובכל זמן. השימוש גמיש ונוח וישנם יתרונות נוספים. כמובן, את המשאבים שחסכתם בצורה כזו, תוכלו להשקיע בכיוונים אחרים. לשימוש בשירותי ענן יש תועלת מסוימת, גם מהיבט ההמשכיות העסקית. במובן של שיפור השרידות במקרי אסון, שאז שירותי הענן שלכם עדיין זמינים מכל מקום.

קל לנסות, כדאי להמשיך

מודל שימוש זה בשרתים, גם מקל על ניסיון זמני בשרות. עבור מה? מגוון האפשרויות רחב. תוכלו להשתמש בשרת כזה למשל עבור אירוח האתר שלכם, כשרת בסיס נתונים, שרת גיבוי, שרת דואר, שרת לאירוח תוכנה כגון ERP או CRM ועוד. לעתים נדרש שימוש זמני בשרת ואז, שירותים מסוג זה נוחים במיוחד. האם תתחילו לחפש שרת לרכישה (או שכירת שרת פיזי) רק עבור צורך זמני? אפשר, אבל מסורבל. קל יותר להיעזר בשירות VPS. כך שמדובר בפתרון בעל גמישות רבה ביותר. מה גם, שהשימוש בו לא מחייב להפסיק שימוש בשרתים רגילים בתוך העסק. כך שתוכלו לבדוק די בקלות, האם זה מתאים לכם וכן האם ובאיזו צורה הדבר יוכל להשתלב במערך המחשוב שלכם.

לסיכום

אל תישארו מאחור! דאגו לעצמכם לשרתים איכותיים ואם כבר שרתים, אז שרתי VPS בענן.

נגישות